Concursuri:

Cangurul lingvistic

Clasa a V-a B

Moisă David                                       Premiul II

Palade Cosmin                                   Menţiune

Clasa a VI-a B

Bălănucă Bianca                               Premiul I

Căsăneanu Nicholas                       Premiul III

Olimpiadă – Limba si literatura română

Etapa locală

Bălănucă Bianca                               115 puncte

Cojocaru Robert                               100 puncte

Bulai Luiza                                           100 puncte

Liche Dragoş                                       110 puncte

Cucu Alexandra                                100 puncte

Şerbănescu Andrei                          90 puncte

Alecu Andreea                                   90 puncte

Etapa judeţeană

Bălănucă Bianca                                 100 puncte

Matematica ± Poezie

Etapa locală

Abiţei Tudor                                       95 puncte

Moisă David                                        82,5 puncte

Berbece Vladimir                              82,5 puncte

Olimpiada de religie

Faza judeţeană

Alecu Andreea                                   92 puncte  – Premiul II

Cultură şi spiritualitate românească

Etapa judeţeană

Bulai Luiza                                            81 puncte

Evaluare în educaţie

Limba şi literatura română

Căsăneanu Nicholas                           100 puncte – Premuil I

 

CLASA a II-a B STEP BY STEP  2012-2013                                                                                                              PROF. INV. PRIMAR MOCONDOI DANIELA  TÎNJALĂ MARIANA

EVALUARE IN EDUCATIE LA LIMBA SI LITERATURA  ROMANA                               ETAPA I  30.10.2010

NR. CTR.

NUMELE ELEVULUI

PREMIUL

1

ALEXANDRU RUXANDRA

I

2

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

3

GHEORGHIU MARIA

I

4

CIBOTARIU MARA

I

5

MACHIDON ANDREI

I

6

GRĂJDEANU GEORGE

I

EVALUARE IN EDUCATIE LA LIMBA SI LITERATURA  ROMANA                               ETAPA II 26.02.2011

1

GOŞMAN CLAUDIU

I

2

GHEORGHIU MARIA

I

3

GÂNJU ŞTEFANA

I

4

ALEXANDRU RUXANDRA

I

5

NICA RĂZVAN

II

6

MACHIDON ANDREI

III

7

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

8

PRISACARIU VLAD

I

9

GRĂJDEANU GEORGE

I

EVALUARE IN EDUCATIE LA LIMBA SI LITERATURA  ROMANA                               ETAPA III 14.05.2011

1

COSTINIUC DENIS

I

EVALUARE IN EDUCATIE LA MATEMATICĂ  ETAPA I 16.10. 2010

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

EVALUARE IN EDUCATIE LA MATEMATICĂ  ETAPA II 19.02.2011

1

MACHIDON ANDREI

I

2

GRĂJDEANU GEORGE

I

3

GHEORGHIU MARIA

I

4

GÂNJU ŞTEFANA

I

EVALUARE IN EDUCATIE LA MATEMATICĂ  ETAPA III 21.05.2011

1

ALEXANDRU RUXANDRA

I

2

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

3

CUCU MIHAI

II

4

GÂNJU ŞTEFANA

MENŢIUNE

CONCURS NAŢIONAL MEDIA KINDER   avizat CAE 2011

1

GHEORGHIU MARIA

I

2

ALEXANDRU RUXANDRA

I

3

CALTIA GEORGIANA

I

CONCURS  NAŢIONAL TOAMNA- FANTEZIE ŞI CULOARE avizat CAERI 2010, POZ 128

1

GÂNJU ŞTEFANA

III

2

GRĂJDEANU GEORGE

MENŢIUNE

CONCURS DE DESENE LUMEA POVEŞTILOR  27.10.2010

1

GHEORGHIU MARIA

III

CONCURS NAŢIONAL GÂNDURI ÎNCHINATE MAMEI 5.03.2011 avizat ISJ BACAU

1

GÂNJU ŞTEFANA

I

2

BABIUC DARIA

I

3

PRISACARIU VLAD

I

4

CUCU MIHAI

I

5

MACHIDON ANDREI

II

6

GHEORGHIU MARIA

II

7

URICIUC RALUCA

II

8

NICA RĂZVAN

III

9

CALTIA GEORGIANA

MENŢIUNE

CONCURS NAŢIONAL  COMUNICARE. ORTOGRAFIE

1

NICA RĂZVAN

I

2

URICIUC RALUCA

I

3

ALEXANDRESCU EMILIA

I

4

ALEXANDRU RUXANDRA

I

5

CALTIA GEORGIANA

I

6

CUCU MIHAI

I

7

GOŞMAN CLAUDIU

I

8

CIBOTARIU MARA

I

9

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

10

MACHIDON ANDREI

I

11

GRĂJDEANU GEORGE

I

12

GHEORGHIU MARIA

I

13

COSTINIUC DENIS

I

14

CREMENE ŞTEFAN

II

15

PRISACARIU VLAD

III

16

GÂNJU ŞTEFANA

MENŢIUNE

17

BABIUC DARIA

MENŢIUNE

CONCURS NAŢIONAL MICUL MATEMATICIAN

1

NECULCEA DAVIDE PIETRO

MENŢIUNE

2

COSTINIUC DENIS

MENŢIUNE

CONCURS REGIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ  COPII ŞI DASCĂLI- SUFLETE PERECHE

1

GHEORGHIU MARIA

I

2

CIBOTARIU MARA

I

3

ALEXANDRU RUXANDRA

I

4

GRĂJDEANU GEORGE

III

5

ALEXANDRESCU EMILIA

II

6

MACHIDON ANDREI

II

7

CALTIA GEORGIANA

II

8

NICA RĂZVAN

III

SMART  MATEMATICĂ SEM I

1

ALEXANDRU RUXANDRA

I

2

ALEXANDRESCU EMILIA

I

3

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

4

BABIUC DARIA

I

5

CIBOTARIU MARA

I

6

CREMENE ŞTEFAN

I

7

CUCU MIHAI

I

8

GHEORGHIU MARIA

I

9

GRĂJDEANU GEORGE

I

10

CALTIA GEORGIANA

II

11

MACHIDON ANDREI

I

12

PRISACARIU VLAD

I

SMART LIMBA ROMÂNĂ

1

MACHIDON ANDREI

I

2

GHEORGHIU MARIA

I

3

BABIUC DARIA

II

4

CALTIA GEORGIANA

II

5

CIBOTARIU MARA

II

6

ALEXANDRESCU EMILIA

II

7

ALEXANDRU RUXANDRA

II

8

NICA RĂZVAN

II

9

URICIUC RALUCA

II

10

VÎRNĂ ŞTEFAN

II

11

GRĂJDEANU GEORGE

III

CONCURS INTERNAŢIONAL DE EVALUARE A COMPETENŢELOR CU EUROPA … LA JOACA

1

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

2

GRĂJDEANU GEORGE

I

3

CREMENE ŞTEFAN

I

4

GHEORGHIU MARIA

I

5

NICA RĂZVAN

I

6

CUCU MIHAI

I

7

MACHIDON ANDREI

II

8

BABIUC DARIA

II

9

CIBOTARIU MARA

III

10

GÂNJU ŞTEFANA

III

11

URICIUC RALUCA

III

12

ALEXANDRU RUXANDRA

II

CONCURS INTERJUDEŢEAN 1 IUNIE- POVESTEA COPILĂRIEI

1

CREMENE ŞTEFAN

I

2

VÎRNĂ ŞTEFAN

I

3

ALEXANDRU RUXANDRA

I

4

MACHIDON ANDREI

I

5

BABIUC DARIA

I

6

GHEORGHIU MARIA

I

7

GRĂJDEANU GEORGE

II

8

PRISACARIU VLAD

II

9

GÂNJU ŞTEFANA

II

10

CIBOTARIU MARA

II

11

CALTIA GEORGIANA

III

12

ALEXANDRESCU EMILIA

III

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s